Wszczepianie implantów zębowych

implanty stomatologiczne

Każdy zabieg wszczepienia implantów zębowych poprzedzony jest wnikliwymi badaniami. Między innymi przeprowadzamy pełną diagnostykę radiologiczną, w tym badania tomograficzne.

Implanty zębowe są sztucznymi zamiennikami korzenia zęba. Nazywane także wszczepami, kształtem przypominają niewielką śrubę, na której jest montowana porcelanowa lub cyrkonowa korona protetyczna – do złudzenia przypominająca naturalną koronę zęba. Korona protetyczna jest sztucznym zębem mocowanym do implantów, uzupełniająca istniejące ubytki. Idealny implant stomatologiczny winien być wytrzymały, a odbudowa protetyczna (korona, most czy proteza) nie powinna wyróżniać się swoim kolorem na tle naturalnych zębów.

Odbudowa ubytku z zastosowaniem implantu stomatologicznego odbywa się za pomocą trzech elementów:

 • wkręcanej w kości szczęk tytanowej śruby (implantu),
 • łącznika, który jest niewielkim, wykonanym z tytanu albo cyrkonu elementem, łączącym implant z koroną protetyczną;
 • korony protetycznej, jedynej widocznej części odbudowanego ubytku.

Te trzy elementy składają się na funkcjonalną całość, doskonale zastępującą naturalny ząb.

Implanty zębowe przeważnie wykonane są z tytanu – materiału biozgodnego, który nie powoduje reakcji alergicznych

Implanty stomatologiczne dokładnie wkomponowują się w uzębienie i dają poczucie trwałości i komfortu.

Implanty są indywidualnie dobierane dla każdego pacjenta, zatem różnią się one między sobą długością, szerokością czy rodzajem łącznika.

Uzupełnienie brakującego uzębienia jest wskazane nie tylko z estetycznych względów, ale również z powodów zdrowotnych. Dzięki niemu można zachować piękny uśmiech, ale także zapobiec utracie kolejnych zębów w wyniku ich przesuwania się. Leczenie implantologiczne uważane jest za najbardziej fizjologiczną formę uzupełnienia braków zębowych, która ma znaczenie nie tylko w zakresie estetyki oraz funkcji, ale także artykulacji i poprawy samopoczucia.

Implantów używa się zarówno do uzupełnienia pojedynczych ubytków, jak i do zwiększenia liczby filarów pod przyszły most protetyczny

O wszczepiony implant zębowy należy dbać jak o własne zęby.

Do podstawowych zalet leczenia implantologicznego należy:

 • stosunkowo krótki czas leczenia;
 • implanty zębowe są idealnie dopasowane do naturalnego uzębienia pacjenta i pozwalają zachować naturalny wygląd twarzy;
 • komfort użytkowania (żucia);
 • implanty wszczepiane są w miejsce brakujących zębów, dzięki czemu nie dochodzi do naruszenia zdrowego uzębienia;
 • implanty stomatologiczne (wszczep) są one wyjątkowo trwałe; co prawda sama korona protetyczna zamocowana na implancie może ulec uszkodzeniu, np. na skutek urazu. Nie jest to jednak wielki problem, gdyż sam implant umieszczony w kości nie ulega zniszczeniu, a naprawie podlega tylko korona protetyczna
 • można zapomnieć o problemach, które mają użytkownicy tradycyjnych protez zębowych – przesuwaniu się protezy w jamie ustnej, dostawaniu się okruchów jedzenia pod protezę czy konieczności mocowania jej za sprawą specjalnych klejów.
 • Chociaż podejmując decyzję o wszczepieniu implantów stomatologicznych należy być przygotowanym na poniesienie wyższych kosztów, to jednak komfort, jaki się dzięki temu uzyskuje jest bezdyskusyjny. Ponadto po zabiegu twarz wygląda naturalnie i zachowuje swój kształt, można uśmiechać się bez obaw, jeść wszystko, na co tylko ma się ochotę, a przede wszystkim nie obawiać się, iż ktoś postronny dostrzeże różnicę pomiędzy naturalnymi zębami, a implantami stomatologicznymi.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna obejmuje:

 • ekstrakcje zębów mlecznych i stałych,
 • interwencje chirurgiczne związane z zębami mądrości,
 • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych całkowicie lub częściowo,
 • zabiegi mikrochirurgiczne wykonywane w ramach przygotowania do zabiegów protetycznych i implantologicznych

Profilaktyka stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Obejmuje takie zabiegi jak: skaling, piaskowanie oraz fluoryzację

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja to zabiegi, które w szybki i skuteczny sposób zapewniają efektowny uśmiech.

Ultradźwiękowy skaler, wprawiony w mikrodrgania, błyskawicznie usuwa płytkę bakteryjną, resztki pokarmowe oraz kamień nazębny, które są siedliskiem bakterii. Twardych złogów, obecnych na powierzchni zębów nie jesteśmy wstanie samodzielnie usunąć poprzez szczotkowanie lub przy pomocy innych domowych metod. Dlatego wskazane jest wykonanie profesjonalnej higienizacji jamy ustnej przynajmniej raz w roku.

Zabieg czyszczenia zębów czyli skaling jest praktycznie bezbolesny – głowice usuwające kamień są chłodzone wodą, także pacjent nie powinien odczuwać dyskomfortu.

Piaskowanie zębów polega na usunięciu osadu i nieestetycznych przebarwień powstałych na zębach i w większości przypadków jest to zabieg uzupełniający skaling.

Do tego zabiegu używa się specjalnego urządzenia zwanego piaskarką, która pod wysokim ciśnieniem z wykorzystaniem wody rozpyla w jamie ustnej proszek - piasek dentystyczny. Gwarantuje to dotarcie do najmniejszych zakamarków i w ten sposób usunięcie osadu - czyszczenie zębów.

Aby wzmocnić szkliwo i zapewnić mu należytą ochronę, potrzeba jest także fluoryzacja, która stworzy swoistą barierę przeciwbakteryjną.


Stomatologia zachowawcza

Chirurgia stomatologiczna

Stomatologia ogólna zwana inaczej stomatologią zachowawczą zajmuje się przede wszystkim zapobieganiem choroby próchnicowej zębów czyli profilaktyką przeciwpróchnicową oraz skutecznym leczeniem zaatakowanych już próchnicą twardych tkanek zęba, zachowując jak najdłużej jego żywotność i naturalny wygląd.

Stomatologia zachowawcza obejmuje:

 • specjalistyczne porady stomatologiczne,
 • leczenie ubytków próchnicznych,
 • odbudowę tkanek zęba materiałem światłoutwardzalnym (wypełnienia),
 • leczenie kanałowe oraz reendodoncję (powtórne leczenie kanałowe),
 • usuwanie osadu i kamienia nazębnego,
 • leczenie nadwrażliwości zębów.

Endodoncja - Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Chirurgia stomatologiczna

Endodoncja jest to dziedzina stomatologii zachowawczej, która skupia się na leczeniu systemu kanałów zęba. Leczenie polega na usunięciu chorej tkanki zęba (zwanej miazgą). Następie jest ona zastępowana odpowiednim biomateriałem, który wypełnienia kanały zęba.

Leczenie kanałowe wykonywane jest całkowicie bezbólowo. W procesie leczenia kanałowego często niezbędny jest mikroskop stomatologiczny, a zabieg przeprowadzany jest w pełnej izolacji pola zabiegowego (koferdam). W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów wykorzystywane są narzędzia i materiały najwyższej klasy. Zabiegi leczenia kanałów czasami są długotrwałe, wymagają od lekarza stomatologa dużej precyzji, zaangażowania i doświadczenia.

Leczenie kanałowe jest jednak rozwiązaniem znacznie tańszym oraz mniej inwazyjnym niż trwałe usunięcie zęba, który musi zostać zastąpiony odbudową protetyczną.

Następnym etapem, który powinien zostać przeprowadzony po zakończeniu leczenia kanałowego jest trwała odbudowa korony wyleczonego już zęba. Standardowo jako szkielet odbudowy jest stosowany system włókien szklanych. W najbardziej zniszczonych zębach skutecznym i najlepszym rozwiązaniem jest wkład koronowo-korzeniowy odlewany i korona ceramiczna.


RTG i tomografia

Chirurgia stomatologiczna

W każdej dziedzinie medycyny, w tym również i stomatologii, dla ustalenia właściwego procesu leczenia, ogromne znaczenie ma właściwa diagnoza. W tym celu niezbędne są badania radiologiczne lub tomograficzne.

W gabinecie jest możliwość wykonania:

 • zdjęcia rentgenowskiego pojedynczego zęba,
 • zdjęcia panoramicznego,
 • tomografii komputerowej,
 • zdjęcia rentgenowskiego zatok
 • zdjęcia rentgenowskiego stawu skroniowo-żuchwowego,

Wybielanie zębów

Chirurgia stomatologiczna

Wybielanie zębów jest najczęściej stosowanym zabiegiem we współczesnej stomatologii estetycznej. Doceniane jest zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn.

 • wybielanie w gabinecie
 • wybielanie nakładkowe

Rejestracja telefoniczna: 606 319 519